ریشه کنی مارمولک ها تخصص ماست


سوالات متداول در مورد آفت مارمولک

در این صفحه از سایت، به سوالات متداول شما در مورد آفت مارمولک پاسخ داده ایم، امید است با مطالعه این قسمت از سایت از شر این آفت برای همیشه خلاص شوید


راه های ساده و خانگی برای دفع مارمولک چه هستند؟

از مواد زیر می توانید برای دفع مارمولک از خانه استفاده کنید. پودر قهوه، نفتالین، استفاده از پر طاووس برای ترساندن مارمولک، اسپری فلفل، آب سرد، پیاز، پوسته های تخم مرغ و سیر از مواردی هستند که می توان از آن ها برای فراری دادن مارمولک استفاده کرد.

از چه اسانس هایی می توان برای دور نگه داشتن مارمولک از خانه استفاده کرد؟

مارمولک ها از بوی اسانس اکالیپتوس و نعناع دوری می کنند. می توانید از این اسانس ها، اسپری تهیه کرده و در قسمت هایی که مارمولک ها وجود دارند استفاده کنید.

مارمولک ها از چه چیز هایی تغذیه می کنند؟

رژیم غذایی مارمولک ها شامل بی مهرگان، حشرات کوچک، عنکبوت ها و حلزون های کوچک است.

آیا مارمولک ها برای انسان سمی هستند؟

در کل مارمولک های خانگی سمی نیستند و به طور مستقیم نمی توانند برای انسان مضر باشند. مارمولک ها در صورت تماس با مواد غذایی می توانند حامل عوامل بیماری زای مضر باشند.

آیا مارمولک ها گاز می گیرند؟

بله مارمولک ها دندان دارند و قادر به گاز گرفتن هستند. مارمولک هایی مثل ایگوانا که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند به علت عادت داشتن به تماس با انسان معمولاً گاز نمی گیرند.

آیا گزش مارمولک می تواند خطرناک باشد؟

گزش مارمولک ترسناک است اما مشکلات سلامتی زیادی به وجود نمی آورد و ممکن است شامل یک خراش کوچک و سطحی شود. با استفاده از درمان های خانگی می توان از عفونت ناشی از گزش مارمولک پیشگیری کرد.

آیا مارمولک ها صدا دارند؟

مارمولک ها می توانند صدا تولید کنند. تولید صدا در مارمولک در زمان تولید مثل، تعیین قلمرو، در حالت ترس و ناراحتی اتفاق می افتد. مارمولک ها موجوداتی هستند که قدرت شنوایی قوی دارند و بیشتر سعی می کنند ساکت بمانند.

آیا استفاده از سرکه ما را از مارمولک ها خلاص می کند؟

ترکیبی از سرکه، آب لیمو و فلفل بسازید. از این ترکیب می توانید برای دور کردن مارمولک از خانه استفاده کنید.

مایع سفید کننده تأثیری در نابودی مارمولک ها دارد؟

مایع سفید کننده به راحتی می تواند مارمولک و تخم های آن را نابود کند.

آیا مارمولک ها با اسپری های حشره کش می میرند؟

اسپری های حشره کش تأثیری بر مارمولک ها ندارند. با استفاده از اسپری ها فقط می توان مارمولک ها را به طور موقت از آن محیط دور کرد اما موجب مرگ مارمولک ها نمی شود.

آیا مارمولک ها بوی خاصی دارند؟

ممکن است شما بوی مارمولک هایی را که به عنوان آفت در خانه و یا حیاط هستند استشمام نکنید. اما برخی مارمولک ها را که به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می شوند بعد از مدتی بوی خاصی در مکان نگه داری آن ها استشمام می شود که ممکن است ناشی از ادرار و مدفوع مارمولک باشد.

وجود مارمولک در خانه می تواند مفید باشد؟

از آنجایی که مارمولک ها از حشراتی مثل سوسک و جیرجیرک تغذیه می کنند وجود آن ها در خانه از این نظر می تواند مفید باشد اما به طور کلی مارمولک ها آفت خانگی محسوب می شوند.

بعد از گاز گرفته شدن توسط مارمولک چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟

در ابتدا از غیر سمی بودن مارمولک اطمینان حاصل کنید. سپس محل گاز گرفتگی را تمیز کرده تا احتمال عفونت و گسترش زخم کاهش یابد. زخم را به مدت 5 دقیقه با آب گرم شستشو دهید.

آیا مارمولک های خانگی تخم می گذارند؟

مارمولک های خانگی تخمگذارند در حالی که برخی مارمولک ها زنده زا هستند. مارمولک ها به صورت دسته ای تخم می گذارند. یک مارمولک خانگی ممکن است تا 20 عدد تخم بگذارد. در هر فصل تخمگذاری، یک مارمولک ماده می تواند تا 3 بار تخمگذاری کند. این بدین معناست که یک مارمولک می تواند عامل یک آلودگی گسترده باشد.

بهترین محل برای تخمگذاری مارمولک در خانه کجاست؟

یک زیرزمین مرطوب و شلوغ بهترین مکان برای تخمگذاری مارمولک ها محسوب می شود. مارمولک ها زندگی در فضاهای بزرگ را ترجیح می دهند. دمای مناسب برای مارمولک ها بین 21 تا 29 درجه سانتیگراد است.


سفارش سم از طریق: